Co za końcówka! Inter, po golu w doliczonym czasie gry, pokonuje Udinese 1-2 (44)

Źródło: różne
21 dni temu
2682
44

Inter po kolejnej emocjonującej końcówce spotkania w tym sezonie pokonał na wyjeździe Udinese i utrzymał możliwość przypieczętowania mistrzostwa Włoch w zbliżających się derbach Mediolanu.

Pierwsza połowa rozpoczęła się pod wyraźne dyktando zawodników Simone Inzaghiego, którzy w 15 minutach potrafili stworzyć 5 bramkowych sytuacji, które jednak nie zakończyły się celnym strzałem. Na samym początku mieliśmy także pierwszą stykową sytuację w polu karnym Udinese, kiedy na murawę padł Federico Dimarco, jednak po szybkiej wideoweryfikacji sędzia nie podjął decyzji o wskazaniu na rzut karny. Do głosu coraz częściej zaczął dochodzić Hakan Calhanoglu, który w 21. Minucie uderzył potężnie na bramkę tuż przy słupku, jednak świetnym refleksem wykazał się Maduka Okoye, zaliczając tym samym jedną z wielu interwencji w tym spotkaniu. Turecki pomocnik Interu spróbował swoich sił również kilka minut później, jednak tym razem był to strzał w środek bramki rywala.

Kiedy pierwsza połowa powoli zbliżała się do końca, a Inter miał optyczną i statystyczną przewagę nad przeciwnikiem, dosyć niespodziewanie zaskoczyli przyjezdnych. Lazar Samardzić – łączony jeszcze niedawno z dołączeniem do mediolańskiej drużyny – uderzył zza pola karnego, po czym piłka nabrała dziwnej rotacji i zmyliła zarówno obrońców, jak i Yanna Sommera, który nie ruszył się do interwencji. Do przerwy gospodarze prowadzili 1-0.

Nerazzurri wiedzieli, że muszą zabrać się do wytężonej pracy od samego początku drugiej części spotkania. Już w 48. minucie po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym do siatki trafił Carlos Augusto. Sędzia Piccinini tym razme potrzebował nieco więcej czasu na podjęcie ostatecznej decyzji, ale na sam koniec dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Piłkarze Interu nie odpuszczali jednak ani na chwilę, a Udinese było wyraźnie skupione na coraz bardziej desperackiej obronie niskiego wyniku. 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy błąd popełnił jeden z najpewniejszych punktów Udinese, a więc Maduka Okoye, który źle wyliczył moment wyjścia do piłki i przegrywając walkę z Marcusem Thuramem sfaulował Francuza. Sędzia wskazał na punkt na 11 metrze, a do piłki podszedł nie kto inny, niż Hakan Calhanoglu. Turek w swoim stylu pokazał, że nie myli się w takich sytuacjach i dał Interowi remis 1-1.

W pewnym momencie w statystykach mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki na poziomie 20 do 80 procent na korzyść Interu, a Udinese właściwie walczyło już tylko o 1 punkt. Gospodarze postraszyli jeszcze w jednym kontrataku, jednak za Florianem Thauvinem do samego końca wracał Mkhitaryan, który ostatecznie uratował sytuację wślizgiem. Piłkarze Udinese odnieśli pod koniec dwie kontuzje, najpierw boisko opuścił Sandi Lovrić, a potem urazu mięśniowego doznał Thauvin, który jednak wrócił na boisko i grał do końca utykając. Bardzo aktywny był Davide Frattesi, który pojawił się z ławki rezerwowych w drugiej połowie spotkania. I to właśnie Włoch okazał się bohaterem decydującej akcji w 5 minucie doliczonego czasu gry. Najpierw po uderzeniu Lautaro Martineza piłka odbiła się od słupka, a potem rzeczony Frattesi wbił ją do praktycznie pustej bramki. Tym samym ustalił wynik spotkania na 1-2.

W następnej kolejce Inter zmierzy się z Cagliari na własnym stadionie, a już za dwa tygodnie czekają nas derby Mediolanu.

Inter (3-5-2): Sommer; Pavard, Acerbi, Carlos Augusto; Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Thuram, Lautaro Martinez

Rezerwowi: Audero, Di Gennaro, Bisseck, Darmian, Buchanan, Asllani, Frattesi, Klaassen, Sensi, Alexis Sanchez, Arnautovic

Trener: Simone Inzaghi

Udinese (3-5-1-1): Okoye; Perez, Bijol, Giannetti; Ferreira, Lovric, Walace, Samardzic, Kamara; Pereyra; Thauvin

Rezerwowi: Silvestri, Padelli, Kabasele, Kristensen, Tikvic, Ehizibue, Ebosele, Zemura, Zarraga, Payero, Success

Trener: Gabriele Cioffi

Marsz po Scudetto trwa w najlepsze! | Inter 4:0 Atalanta (86)

28.02
19:51

Jesus karci Inter, Nerazzurri wypuszczają prowadzenie i kończą wspaniałą serię | Inter 1:1 Napoli (81)

17.03
19:44

Komentarze (44)

09.04.2024 o 12:45 przez Adi03
+1
Adi03
Lautaro swoim strzałem dał bardzo dużo, Frass dokończył.. podobno zawodnicy Interu przepraszają że nie dali zmrużyć oka kibicom aż do ostatniej minuty meczu.. tak się zdobywa mistrzostwo.. walka walka walka.. droga ciężka ale jeśli idzie się na szczyt to nie można wymagać łatwiej przeprawy. Forza
09.04.2024 o 12:01 przez Wzer
Wzer
Ufff .... BARDZO ważne 3 pkt przed kluczowym meczem sezonu - z Cagliari.
Uważam że to będzie kluczowy mecz, bo wyobraźcie sobie, że z Cagliari trafia się słaby mecz, nic nie idzie, przegrywamy 0:1 po jakimś kartoflu, a Milan wygrywa swój mecz i mamy 11 pkt przewagi.
Chodzi o samo nastawienie psychologiczne, co wtedy działo by się w głowach jednych i drugich i jak zmotywowany powinien być Milan na mecz z nami żeby zbić stratę do 8 pkt a wtedy ... Na 5 kolejek do końca wszystko się może zdarzyć.
I tak, zdaje sobie sprawę że kreślę scenariusz w którym Milan wygrywa wszystko do końca, a my zaliczamy totalny dół, ale nie takie sytuacje piłka widziała.
A jeśli wygramy mecz z Cagliari nawet przy zwycięstwie Milanu, to remis z nimi w derbach, nie mówiąc już o wygranej, to czysta głowa i totalny komfort.
Nawet przegrywając te derby i mając 11 pkt przewagi nad Milanem, wątpię żeby Milan był wstanie do nas w ogóle doskoczyć.
Bo ja bym jednak nie polecał traktować Milanu jako jakichś placków co to grać nie potrafią, bo to wcale tak nie jest.
Dlatego po kluczowe 3 pkt z Cagliari i można się już rozsiada powoli wygodnie w fotelu i szykować koronę
09.04.2024 o 11:25 przez kadrian89
+1
kadrian89
Oby derby były decydujące i oby Inter wyszedł na nie na pełnej … .
Ostatnio gra wygląda średnio, nie czuć tej dominującej pewności siebie na boisku.
Cisnąc po 100 pkt i rotować jednak, bo zmiennicy pokazują chęci uczestnictwa w napisaniu historii.
09.04.2024 o 10:43 przez nazional
nazional
Szczerze mówiąc to dziwnie wyglądała ta olbrzymia radość po pokonaniu słabego Udine, jakby LM wygrali co najmniej :) a dziś dopiero powinni byli ok 23 cieszyć się właśnie w tych drugich rozgrywkach, taki mój pstryczek trochę...
10.04.2024 o 03:37 przez danielWu
danielWu
Lm szkoda. To jest oczywista racja. Po zwycięskiej bramce w doliczonym czasie. Nawet z Udinese. Powinni beznamiętnie podreptać w kierunku środka boiska? 😃
10.04.2024 o 03:52 przez danielWu
danielWu
Dużo aspektów pobocznych, wiąże się z jak najszybszym zaklepaniem mistrzostwa. Po dopięciu tego. Więcej rotacji w składzie. Więcej minut zmienników. Dać odpocząć szczególnie 3 pomocnikom. Bo moim zadaniem. W momencie starć z Atletico. Przyszła lekka zadyszka kondycyjna. Lekkie kontuzje. Tu przykład Hakana. A teraz ME. W przyszłym sezonie więcej spotkań w Lm, klubowe MŚ, superpuchar (chyba jeszcze nie wiadomo w jakiej formie będzie rozgrywany). Widome zmiennicy w ataku przez cały sezon za dużo nie odciazyli kolegów. Reasumując nie dziwie się z radości po wygranej. Którą przybliża Czytelnikowi Inter do majstra. I zasłużonego i co by nie mówić jednak ubranego sezonu. I stylu gry, który ogląda się z 1/3 lepiej. Niż w poprzednim sezonie :)
09.04.2024 o 08:38 przez Hush
Hush
.... ale "kapcia" wpuścili do bramki.... :D
Aż się dziwnie patrzyło jak taki "szczurek" biegnie do naszej brameczki.... :P
Całe szczęście, że zawsze gramy do końca - Forza! ;)
09.04.2024 o 00:27 przez eldoka
eldoka
To był bardzo dobry mecz.Nasi ich rozwalali statystykami liczy sie zwycięstwo brawo brawo brawo 💙🖤
08.04.2024 o 23:52 przez tytusek25
+3
tytusek25
Człapiemy do derbów z ręką w kielni i w trybie eco. Brak napięcia związanego z CL i realnej stawki w praktycznie już rozstrzygniętej lidze z pewnością nie pomaga. Na szczęście derby tak się ułożyły, że same w sobie doskonale wygenerują te brakujące elementy , a wisienka na torcie w postaci świętowania scudetta nad jeszcze ciepłym "truchłem" pokonanego Mylanu- tego nie trzeba reklamować. To się samo sprzedaje :)
09.04.2024 o 00:05 przez danielWu
+1
danielWu
Bez spiny. Prosto z mostu :) jeśli większość twoich komentarzy, jest szczerych i nie pisanych na kartce. To szacun. Jesteś połączeniem Kopernika, Mickiewicza i Marii Skłodowskiej-Curie. Wyprzedasz swoje czasy. Tworząc nowy twór literacki. Jeśli chodzi o komentarze związane z piłką nożną :)
danielWu
Z Udine na wyjeździe Inter często musi wyszarpac zwycięstwo. Nie zależnie od formy i tabeli. Ogólnie mecz w naszym wykonaniu mega. Kilka błędów indywidualnych przy podaniach. I. Tego były groźne sytuacje Udinese. Nie powinno to mieć miejsca. Ale podejście do meczu, dobór taktyki, walka, zmiany. Kibice jak w Mediolanie. Wszytko na plus 😁 no i co ch.j emocje do końca
08.04.2024 o 23:33 przez Gajdzik
+1
To był prawdziwy Pazza Inter Amala, niezłe 40 min. później stracona bramka "z niczego", wyrównanie po karnym i gol na wagę 3 pkt w samej końcówce, rollercoaster na pełnej! Forza Inter! 🖤💙
Thu-La zacięte na amen.
Myślałem, że już do końca sezonu będzie na spokojnie...
08.04.2024 o 23:10 przez pluto11
pluto11
Dlatego na ławce potrzeba czegoś więcej jak Arna i Sanchez bo w takich sytuacjach jak obecnie gdzie Lautaro i Thumar są wykastrowani powinni wchodzić tacy zawodnicy którzy też potrafią ukłuć, bo sorry 2 bramki Arny to trochę za mało nawet jak na ławkę
acmilanowek
Lautaro jeszcze jakoś wygląda ale Thuram ? Za niego trzeba szukać napastnika do pierwszego składu.
On jako opcja numer 3.
08.04.2024 o 22:59 przez smerf1600
+1
smerf1600
woow co za radość naszych po golu na 2-1 a Fratta znowu to zrobił :)
Rafał 1976
To zwycięstwo w samej końcówce meczu i po niesamowitym strzale Lautaro i super obronie Bramkarza Udine i dobice Frattesiego do pustej bramki Inter już się nie zatrzyma i wygra wszystkie mecze do końca meczu Bo ten mecz mógł ich dobić jak z Atletico A tak widać było jaki kamień serca spadł zespołowi Wielkie 👏👏👏👏 dla zespołu Forza INTER 🖤💙💪
08.04.2024 o 22:49 przez bonjovi100
+2
bonjovi100
No! w końcu jakiś mecz z emocjami od dawna :D

Brawo drużyna! Dominacja niebywała i tylko kuriozalna bramka dawała punkty Udinese.
Podania celne 127 do 631 to absolutna dominacja.

Mistrza zdobywamy w Mediolanie ;)

ps.
co sędzia zastosował przy golu Carlosa? Ręka była u gracza Udine.
Rozumiem, że uznali iż ręka przypadkowa a odbicie było w momencie gdzie Carlos był na spalonym? Moim zdaniem nie powinno być to traktowane jako spalony.
08.04.2024 o 23:08 przez pluto11
+1
pluto11
Dla Mnie też jakieś niezrozumiałe bo Carlos w momencie podania nie był na spalonym a piłka odbiła się od zawodnika Udine więc nie powinno być spalonego
08.04.2024 o 22:48 przez Rebelde
+2
Rebelde
Dawno żaden mecz ligowy, nie wywołał takich emocji. Dobre meczycho, nerwy na własne życzenie, te bramka dla Udine absurdalna.
08.04.2024 o 22:48 przez acmilanowek
+1
acmilanowek
Gol Smrodzicia nie wystarczyl zeby nam odebrac jakies punkty. Super.
08.04.2024 o 22:46 przez armin22
+2
armin22
BRAWO gramy do końca i wygrywamy jak na mistrza przystało, dla mnie Barella dzisiaj najlepszy zabiegał nawet swoich
08.04.2024 o 22:45 przez Paolo87
+2
Paolo87
Bardzo trudny mecz, bardzo niewygodny przeciwnik, nie szło ale udało się przechylić szalę na naszą stronę💪 Jakość ławki robi różnicę💪 Brawo👏 Jedziemy dalej💪🔥 Forza Inter💪🔥
08.04.2024 o 22:45 przez Orrin
+1
Orrin
Frattesi ratuje nas brawo chłopaki za emocje do końca i za walkę
08.04.2024 o 22:49 przez acmilanowek
acmilanowek
frattesi to juz nas uratowal kilka razy w tym sezonie. Ja nie czaje dlaczego on nie wychodzi wgl pierwszym. Powinien conajmniej co 3-4 mecz wychodzic.
Paolo87
Nieomylny Hakan💪 Dzisiejszy sezon pokazuje że rzut karny to jeszcze nie bramka, wykorzystanie go jest sztuką którą Turek wykonuje kapitalnie. Brawo👏
08.04.2024 o 21:59 przez Matiinterlegia
+1
Calhanogluuuuu :)
08.04.2024 o 21:45 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
I co wcale nie trzeba dużo podawać żeby strzelać bramki. Wystarczy podawać do bramkarza przeciwnika tak żeby nie umiał przyjąć. Ja nie wiem, że Szymek taka fachura, a tego nie wie.

Imrahil 29.04.2024 19:34

rafa leą

Seba 29.04.2024 19:27

To nie byla akurat zasluga Piolego

WTC 29.04.2024 18:55 Pioli jak tam szedł to też była kupa śmiechu a skończyło się mistrzostwem Milanu.

Imrahil 29.04.2024 19:18

oni tam Seedorfa nie chcą ?

Imrahil 29.04.2024 19:02

:lol:

milan

pablo77 29.04.2024 18:58

Jak dla mnie spoko, dobrze, że nie De zerbi. Myślałem, że postawią na Conte albo Sarriego.

AveCaesar 29.04.2024 08:50

19 mistrzostwo z Marottą, Conte, Vidalem. 20 z Marottą, Hakanem, Cuardado. Kto by wymyślił taki scenariusz 😉

AveCaesar 29.04.2024 08:36

Prawda, uciszali przyśpiewki o Teą i Leą

Cny 29.04.2024 08:27

Hakimi już rezerwuje bilety do Mediolanu i szuka willi nad jeziorem Como

Claudio 29.04.2024 08:13

Jeden jedyny Denzel się wyłamał który miał spine z Theo. Nasi zdecydowanie dali radę i nie dali się sprowokować. Świętowali swoje zwycięstwo, a nie porażkę innych jak frajerzy z gorszej części Mediolanu. Ta latka już im zostanie.

Kto był najlepszym graczem w meczu z Torino?