Marsz po Scudetto trwa w najlepsze! | Inter 4:0 Atalanta (86)

Źródło: inf. własna
około 2 miesiące temu
4323
86

Nerazzuri pokonują na San Siro drużynę Atalanty  4:0  i tym samym odskakują drugiemu w tabeli Juventusowi aż na 12 punktów!  Bramki dla Interu zdobywali: Darmian, Martinez, Dimarco i Fratessi. Natomiast kolejne czyste konto w sezonie notuje Yann Sommer.

Pierwsze 10. minut spotkania nie obfitowało w większe emocje, Inter spokojnie wymieniał podania na własnej połowie, aż w 11. minucie Pavard popełnił błąd i zbyt lekko podał piłkę w kierunku Bastoniego co poskutkowało stratą we własnym polu karnym i staconą bramką. Radość zawodników gości nie trwała jednak długo, bowiem po analizie VAR, gol De Ketelaere został anulowany po zagraniu piłki ręką przez Miranchuka. Ta akcja zadziałała na Nerazzurrich jak zimny prysznic i od tej pory to oni zaczęli przejmować kontrolę nad tym spotkaniem. W 19. minucie Bastoni świetnym podaniem prostopadłym z własnej połowy boiska obsłużył Barelle, który minął bramkarza rywali i umieścił piłkę w siatce. Niestety włoski pomocnik był na pozycji spalonej i wynik spotkania wciąż pozostawał bezbramkowy. W 26. minucie Lautaro zgrał piłkę do wbiegającego w stronę pola karnego Mkhitaryana i tutaj z pomocą Nerazzurrim przyszedł bramkarz rywali, który na skraju szesnastki wypluł piłkę wprost pod nogi Darmiana, a ten umieścił piłkę do pustej bramki!  3 minuty później szansę na podwyższenie wyniku miał również Darmian, tym razem jednak strzelił prosto w Carnesecchiego i Nerazzurri wznawiali grę z rzutu rożnego. W 41. minucie świetnym strzałem z woleja popisał się Martinez, jednak piłka uderzyła w poprzeczkę i od bramki rozpoczynali goście. W drugiej minucie doliczonego czasu golkiper Atalanty kolejny raz nie popisał się najlepszym wyjściem do piłki, czego konsekwencją była przejęta piłka przez Dimarco, który szybko odegrał do Pavarda, a Francuz dograł na szesnasty metr do Lautaro Martineza, który świetnie odnalazł się w polu karnym, wypracował sobie sytuację  i technicznym uderzeniem w lewy róg bramki nie pozostawił żadnych złudzeń bramkarzowi rywali i podwyższył wynik spotkania!

W drugiej połowie nastąpiła pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Boisko opuścił strzelec pierwszej bramki - Darmian, a zastąpił go Dumfries. Od początku drugiej połowy było widać coraz większą dominację Interu, Nerazzurri znacznie częściej znajdowali się pod polem karnym gości, aż w 52. minucie po niecelnym dośrodkowaniu piłkę przejął Dumfries i próbując wrzucić futbolówkę z powrotem w pole karne, trafił w rękę zawodnika Atalanty. Po analizie VAR sędzia Colombo wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Lautaro Martinez, niestety Carnesecchi wyczuł jego intencję i obronił, jednak po dobitce Dimarco, nie mógł już nic zrobić i lewy wahadłowy Nerazzurrich podwyższył wynik na 3:0! W 62. minucie Simone Inzgahi przeprowadził drugą zmianę w zespole. Boisko opuścił Mkhitaryan, a na jego miejsce wszedł Fratessi. Gospodarze coraz śmielej  sobie poczynali i można było zauważyć powiększająca się przewagę Interu nad zespołem gości. W 68. minucie na boisku zagościł Sanchez, zastępując tym samym strzelca drugiej bramki w tym meczu - Lautaro Martineza. Chwilę później zdobywca trzeciego gola dla Nerazzurrich - Federico Dimarco został zmieniony przez Carlosa Augusto. W 72. minucie do wykonania rzutu wolnego podszedł Alexis Sanchez. Wrzucił on piłkę w pole karne, a Davide Frattesi świetnie uwolnił sie spod krycia i strzałem głową na krótki słupek umieścił piłkę w bramce!  Niestety zaraz po strzeleniu gola przez włoskiego pomocnika, zasygnalizował on kontuzję i został ściągnięty z boiska, a na jego miejsce wszedł Davy Klaassen. Końcówka spotkania była już całkowicie spokojna i po upłynięciu 6 doliczonych minut arbiter Colombo zakończył dzisiejsze spotkanie.

INTER (3-5-2): 1 Sommer; 28 Pavard, 6 De Vrij, 95 Bastoni; 36 Darmian, 23 Barella, 21 Asllani, 22 Mkhitaryan, 32 Dimarco; 8 Arnautovic, 10 Lautaro.

Ławka Rezerwowych: 12 Di Gennaro, 77 Audero, 2 Dumfries, 14 Klaassen, 16 Frattesi, 17 Buchanan, 30 Carlos Augusto, 31 Bisseck, 41 Akinsanmiro, 49 Sarr, 50 Stankovic, 70 Sanchez.

Trener: Simone Inzaghi.

ATALANTA (3-4-2-1): 29 Carnesecchi; 42 Scalvini, 19 Djimsiti, 23 Kolasinac; 33 Hateboer, 13 Ederson, 8 Pasalic, 77 Zappacosta; 59 Miranchuk, 7 Koopmeiners; 17 De Ketelaere

Ławka Rezerwowych: 1 Musso, 40 Vismara, 2 Toloi, 3 Holm, 4 Hien, 6 Palomino, 10 Toure, 11 Lookman, 15 De Roon, 20 Bakker, 22 Ruggeri, 25 Adopo, 90 Scamacca.

Trener: Gian Piero Gasperini.

Sędzia: Colombo.

Spacerek na Stadio Via del Mare! Inter rozgromił Lecce 4-0! (81)