Inter się nie zatrzymuje! 12 zwycięstwo z rzędu | Inter 2:1 Genoa (55)

Źródło: inf. własna
około 2 miesiące temu
2995
55

Dwunasta wygrana z rzędu Nerazzurrich stała się faktem. Dzisiaj na własnym stadionie podopieczni Simone Inzaghiego wygrali z Genoą 2:1. W tabeli nad drugim Juventusem piłkarze Interu mają już 15 punktów przewagi! Bramki dzisiaj zdobyli Kristjan Asllani oraz Alexis Sanchez.

Początek spotkania tak jak ostatnio, nie należał do udanych dla drużyny Nerazzurrich. Więcej atakowała drużyna gości, jednak z obu stron było widać sporo niedokładności. Pierwszą dobrą okazję Inter stworzył sobie dopiero w 15. minucie. Po podaniu Mkhitaryana, piłkę w polu karnym przejął Dimarco, ale strzelił prosto w bramkarza rywali. W 26. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska strzałem głową zaskoczyć Sommera próbował Retegui, jednak szwajcarski golkiper świetnie wyczuł jego intencję i odbił piłkę przed siebie i tutaj mozemy mówić o szczęściu, gdyż świetna okazje na wyprowadzenie zespołu na prowadzenie mial Gudmundsson, ale Islandczyk fatalnie spudłował z bliskiej odległości.  W 30. minucie Sanchez dostał podanie od Barelli i posłał piłkę między obrońców wprost do wbiegającego Asllaniego, który mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce! 5 minut później świetnym podaniem prostopadłym obsłużony został Barella, jednak strzelił w boczną siatkę. Po strzale Włoch leżał na murawie trzymając się za plecy. Po analizie VAR-u arbiter podyktował rzut karny dla Nerazzurrich. Do wykonania jedenastki podszedł Alexis Sanchez i pewnym, silnym strzałem w prawy róg bramki podwyższył prowadzenie. Pod koniec 1. połowy szansę na trzeciego gola miał Mkhitaryan. Ormianin przejął piłkę w polu karnym i oddał strzał na długi słupek, jednak został zablokowany przez obrońcę gości. Do przerwy 2:0 dla Nerazzurrich.

Druga połowa rozpoczęła sie od pierwszej zmiany w zespole Inzaghiego. Boisko opuścił ukarany żółtą kartką Denzel Dumfries, a jego miejsce zajął Matteo Darmian. W 54. minucie po wybiciu piłki z wlasnego pola karnego głową przez De Vrija, ta trafiła pod nogi Vasqueza, który mocnym strzałem z woleja umieścił piłkę w prawym dolnym rogu. W 65. minucie Simone Inzaghi dokonał podwójnej zmiany. Marcus Thuram zastąpił Alexisa Sancheza, a Federico Dimarco został zmieniony przez Francesco Acerbiego, który od razu po wejściu na murawę zamienił się pozycjami z Carlosem Augusto. Niespełna minutę później goście strzelili drugą bramkę, jednak zawodnik Genoi był na pozycji spalonej i Nerazzurri mogli odetchnąć z ulgą. Kolejne minuty to próby uspokojenia gry, szukanie szans na przeprowadzenie jakiejś akcji z  kontry przez graczy Interu. Z kolei goście zaczęli wychodzić wyżej do pressingu i szukać błędu w rozegraniu piłki przez gospodarzy i sporo razy gościli w polu karnym Interu. W 74. minucie Inzaghi przeprowadził czwartą zmianę. Za Benjamina Pavarda wszedł Yann Bisseck. Dwie minuty później doszlo do ostatniej zmiany w drużynie lidera Serie A. Lautaro Martineza zastąpił Marko Arnautovic. Przez następne 10 minut  oba zespoły niemal naprzemiennie atakowały, jednakże żadna z drużyn nie oddała w tym czasie celnego strzału. W 91. minucie dobrą okazje miał Arnautovic, ale Josep Martinez spokojnie obronił próbę Austriaka. Nic więcej sie dzisiaj nie wydarzyło i arbiter spotkania zakończył spotkanie na San Siro. Inter wygrywa z Genoą 2:1.

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

INTER (3-5-2) : 1 Sommer; 28 Pavard, 6 De Vrij, 30 Carlos Augusto; 2 Dumfries, 23 Barella, 21 Asllani, 22 Mkhitaryan, 32 Dimarco; 70 Sanchez, 10 Lautaro.

Ławka Rezerwowych : 12 Di Gennaro, 77 Audero, 8 Arnautovic, 9 Thuram, 14 Klaassen, 15 Acerbi, 16 Frattesi, 17 Buchanan, 31 Bisseck, 36 Darmian, 41 Akinsanmiro, 50 Stankovic.

Trener : Simone Inzaghi.

GENOA (3-5-2) : 1 Martinez; 4 De Winter, 13 Bani, 22 Vasquez; 20 Sabelli, 10 Messias, 47 Badelj, 32 Frendrup, 3 Martin; 11 Gudmundsson, 19 Retegui.

Ławka Rezerwowych : 16 Leali, 39 Sommariva, 2 Thorsby, 5 Bohinen, 8 Strootman, 9 Vitinha, 14 Vogliacco, 17 Malinovskyi, 18 Ekuban, 23 Cittadini, 53 Pittino, 90 Spence.

Trener : Alberto Gilardino.

Sędzia : Ayroldi

Inter zdominował rywala i wygrywa 1-0 na Meazza! (111)

20.02
19:55
Scudetto 20 Inter Campioni D'Italia

Inter mistrzem Włoch 2023/24! 20. Scudetto w historii klubu oraz 6. wygrana z rzędu z Milanem! | Milan 1-2 Inter (133)