Walec z Mediolanu się nie zatrzymuje! | Inter 4:0 Salernitana (84)

Źródło: inf. własna
2 miesiące temu
4905
84

Inter Mediolan bez najmniejszych problemów pokonał na Stadio Giuseppe Meazza zespół Salernitany 4:0. Bramki dla Nerazzurrich zdobywali Thuram, Lautaro Martinez, Dumfries oraz Arnautovic. Znakomite spotkanie, które jeszcze bardziej pokazało, dlaczego to właśnie Inter jest na czele tabeli Serie A.

Podopieczni Simone Inzaghiego od początku spotkania ruszyli do ataku. Celem trenera Interu było jak najszybsze zdobycie kilku bramek, aby w późniejszym etapie meczu móc spokojnie kontrolować przebieg spotkania. Świetne sytuacje na początku meczu mieli Marcus Thuram oraz Nicolo Barella, ale pierwszy trafił w słupek, a drugi w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Ochoę. Inter jednak nie poddawał się i dalej atakował. Wreszcie w 17. minucie spotkania świetną akcję lewą stroną przeprowadził Carlos Augusto, który wyłożył piłkę do Marcusa Thurama i Inter prowadził 1:0. Już dwie minuty później mieliśmy powiększenie prowadzenia za sprawą Lautaro Martineza, który zdobył bramkę po kolejnej asyście Carlosa Augusto. Czy po zdobyciu dwóch bramek Nerazzurri spuścili z tonu? Absolutnie nie. Podopieczni Simone Inzaghiego wciąż zaciekle atakowali, utrzymując się przy piłce i wymieniając mnóstwo podań w obrębie pola karnego gości. W 40. minucie meczu gola na 3:0 zdobył Denzel Dumfries. Inter w pierwszej połowie rządził i dzielił na boisku, o czym świadczą statystyki: 77% posiadania piłki, 16 oddanych strzałów - w tym 7 celnych, czy 9 rzutów rożnych. Goście jak na razie nie istnieją - 0 strzałów na bramkę Sommera.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Nerazzurri wciąż atakowali, choć z nieco mniejszym impetem niż w pierwszej połowie. Podopieczni Simone Inzaghiego kontrolowali przebieg meczu, od czasu do czasu przyspieszając, aby spróbować ponownie pokonać bramkarza gości. Strzał z dystansu Hakana Calhanoglu czy nieuznana bramka Marko Arnautovica to tylko niektóre z groźnych sytuacji, które stworzyli sobie gospodarze. Pełna dominacja i kontrola spotkania doprowadziły do zdobycia bramki w 90. minucie - dogranie Dumfriesa wykorzystał Arnautovic, który ustalił wynik spotkania na 4:0. Wydaje się, że najważniejszym wydarzeniem drugiej odsłony było debiutanckie wejście Tajona Buchanana, które ewidentnie pobudziło wszystkich kibiców Nerazzurrich

INTER (3-5-2): Sommer; Pavard, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Carlos Augusto; Thuram, Lautaro Martinez.

Trener: Simone Inzaghi

SALERNITANA (3-4-1-2): Ochoa; Pellegrino, Boateng, Pasalidis; Sambia, Basic, Coulibaly, Zanoli; Candreva; Tchaouna, Dia.

Trener: Fabio Liverani

Sędzia: Marco Piccinini

Inter się nie zatrzymuje! 12 zwycięstwo z rzędu | Inter 2:1 Genoa (55)

04.03
19:45

120 minut walki i porażka po karnych, Nerazzurri żegnają się z Ligą Mistrzów | Atletico 2:1 (karne 3:2) Inter (197)

13.03
19:57

Komentarze (84)

18.02.2024 o 16:28 przez maverik
maverik
Mecz rozegrany perfekcyjnie, od składu na mecz do końcowego gwizdka. Bez przesadnych rotacji, jedynie na wahadłach, które zazwyczaj najwięcej pracują, pokazując tym samym, że traktuje się rywala poważnie. Cel zamierzony na ten mecz to strzelić kilka goli Salernitanie, a następnie dać odpocząć najważniejszym piłkarzom i to się udało w 100%.
17.02.2024 o 22:22 przez Pader88
+3
Pader88
Psy szczekają a Demon z Piacenzy jedzie walcem dalej… pyr, pyr, pyr.
Rafi23
Jak Milan i Juve stracą dziś punkty a my wygramy zaległy mecz do będzie +12 czyli na 4 kolejki przed końcem sezonu mamy mistrza. Oznacza że zostaję 10 kolejek do świętowania. Mam nadzieję że podczas przejazdu autobusu z graczami na drodzy będzie flaga Milanu i przejedziemy po niej
17.02.2024 o 20:23 przez Mezzela
+1
Mezzela
Juve już stracił :D
17.02.2024 o 11:35 przez Husi
Husi
Świetny mecz, taki Inter ogląda się z otwartą gębą ! Ciśnięcie rywala przez całe spotkanie. Buchanan pomimo niewielu minut i gry na lewym skrzydle pokazał się z bardzo dobrej strony, drybling, odejście, podniesiona głowa może być z niego świetne ofensywne wahadło. Carlos Augusto kolejny raz pokazuje że jego transfer to nie przypadek, mega dobry występ - liczb póki co nie ma ale trzeba zauważyć ze on naprawdę bardzo dobrze wygląda w defensywie. Forza ! Jedziemy dalej !
17.02.2024 o 11:21 przez BartekBartek
-2
BartekBartek
Zwycięstwo cieszy ale dodam do niego łyżeczke dziekciu. Skoro na "przepotężną" Salernitane wychodzimy wyjściowym składem to po co nam najsilniejsza ławka we Włoszech. Jeśli strategią Inzaghiego jest grać wyjściowym składem do zajechania (tak jak to napisano w jednym z poprzednich news'ów) to brakuje mu do trenerskiego topu, niestety.
17.02.2024 o 16:04 przez bonjovi100
+4
bonjovi100
Chopie pomyśl zanim coś napiszesz. Z podstawy nie grał głowny obrońca -> Acerbi, lewe skrzydło (Dimarco), prawe skrzydło (Darmian). Masz już 3 zmiany w podstawie. Pozostaje Ci na ławce Asllani który gra słabo. Wszedł w tym meczu i sprokurował Salernitanie grożną akcje. Masz napastników którzy do tej pory strzelili mniej niz wyzywany Correa. Masz Klassena który niestety nic nie pokazuje i Fratessiego który gra dno jak jest podstawowym zawodnikiem. Ta ławka jest dobra ale jedynie na 30 minut a nie na cały mecz od podstawy.
17.02.2024 o 16:25 przez Paolo87
+2
Paolo87
Nie zapominajmy że naszym głównym celem jest Serie A, nie po to wygrywaliśmy z Jude, Milanem czy Napoli żeby stracić w meczach ze słabszymi. Inzaghi chciał wypracować jak największą możliwą przewagę punktową. Dobrze by było dać odpocząć Hakanowi, Thuramowi czy Lautaro ale nasi zmiennicy linii ataku nie gwarantują oczekiwanego poziomu, można niby było wstawić Asslaniego zamiast Hakana na tak słaby zespół jak Salernitana ale finalnie źle nie wyszło bo był to mecz treningowy😁
17.02.2024 o 10:32 przez tytusek25
+4
tytusek25
Brawo panie Inzaghi.Dla mnie to on jest Motm.
koncentracja i zaangażowanie mimo nonszalancji dojechały , egzekucja wykonana, trzon ekipy odpocznie, victory flow utrzymany, presja na resztę stawki wykonana...Tak trzymać
17.02.2024 o 10:04 przez kulfon32
+1
kulfon32
Pewnie mnie za chwilę "zjecie", ale ja nie jestem zadowolony. Tzn z wygranej TAK, ale oddając 26 strzałów... piłka wpada tylko 4x, gdzie trzeci gol to prezent od bramkarza.
A z Atletico jak będziemy mieli 3 szanse? To musimy wszystkie wykorzystać, a nie.... 4 z 26.... :/
17.02.2024 o 10:22 przez Adi03
+1
Adi03
Szczerze myślałem, że będzie zaciągnięty ręczny. A tu się przejechali po nich. Niby 4:0, masa strzałów nie celnych ale tak wygląda gra, wygrywa drużyna która strzeli bramkę więcej od przeciwnika. Inter maszyna..
17.02.2024 o 10:23 przez Paolo87
+2
Paolo87
Spokojnie, nasi grali na luzie, jak na treningu. Nie musieli się wysilać, nie grali na maksimum możliwości, gdyby przycisnęli bramek padło by zdecydowanie więcej. Zlitowali się nad Salernitaną🙂 Z Atletico będzie inne zaangażowanie, motywacja, to będzie zupełnie inny mecz.
17.02.2024 o 19:17 przez armin22
+1
armin22
zgadzam się Lautaro i Thuram powinni mieć po jeszcze jednej bramce a Nikoś powinien albo podawać albo pewnie strzelić w długi róg, patrząc dzisiaj na Atletico to oddali 12 strzałów i 5 wpadło do bramki, gdyby te kiksy Lautaro i Thurama przytrafiły się Arnie to jechano by po nim ostro
17.02.2024 o 10:00 przez Gajdzik
+1
4-0 najmniejszy wymiar kary, bardzo dobre spotkanie od początku do końca, jak już czegoś szukać to momentami za duże rozluźnienie i zmarnowane świetne sytuacje, ale jako całokształt naprawdę bardzo dobrze i dobry prognostyk przed LM. Forza Inter! 🖤💙
17.02.2024 o 09:31 przez cooba
cooba
Zauważcie, że wszystkie bramki padły przy udziale wahadeł. I to rezerwowych wahadeł. To pokazuje naszą siłę na bokach.
17.02.2024 o 08:36 przez lord-gs
+1
lord-gs
Dawno nie widziałem tak jednostronnego pojedynku. W pierwszych 15 minutach powinno byc już 3:0. Brawo!
17.02.2024 o 07:47 przez Speaker
+3
Speaker
Augusto nie robi u nas jakichś liczb jak w Monzie, ale gra co raz lepiej w moim odczuciu i jest bardzo wartościowym zmiennikiem , bo może obstawić kilka pozycji. Tutaj z Gosensem wypada na duży +
17.02.2024 o 07:30 przez mroowa111
+1
mroowa111
Było tak jak powinno od początku przyciśnięcie rywala wypunktowanie kontrola cieszy gra wynik tez fajnie tez Dumfries i Carlos Augustów się przełamali bo to tez wazne i debiut Buchanan łatwo i bez kontuzji O to chodziło mam nadzieje ze przejdziemy po ciężkiej walce to Atletico i to bedzie cudowna wiosna dla Nas
17.02.2024 o 07:19 przez Seba
+4
Seba
Jak Inter będzie przygotowywał grunt pod nowy stadion, to walec już mają.
17.02.2024 o 06:03 przez Cienty
+3
Cienty
Gładko poszło, jednostronne spotkanie.
17.02.2024 o 00:00 przez Kaniol
Kaniol
Gładko poszło, ale jednej rzeczy nie rozumiem, że na 18 rzutów różnych nic nie wpadło do bramki.
16.02.2024 o 23:57 przez pluto11
-1
pluto11
Oby tylko Szymon nie odwalił i na Atletico nie zagrał Darmianem bo Denzel pokazał dzisiaj jak się szarpie w ataku
17.02.2024 o 00:02 przez Paolo87
+3
Paolo87
Prawdopodobieństwo że od początku zagra Darmian jest bardzo duże (chyba wręcz graniczące z pewnością). Bardzo cenię i szanuję Darmiana ale to już nie czas żeby grał na wahadle, z drugiej strony jeśli Inzaghi będzie chciał zagrać bardziej ostrożnie to może to jest jakaś metoda. Dumfries na tle bardzo słabej Salernitany wyglądał dobrze ale jak do tej pory też nie błyszczał w meczach w których wchodził z ławki.

Paolo92
I jest już +10 pkt nad Juventusem na 14 meczów do końca.
Tego po prostu nie możemy zmarnować.
Tym bardziej, że Juve w kryzysie i nie raz straci punkty.
Rafał 1976
Bardzo mi się podobało zaangażowanie zespołu Nie był odpuszczania tylko gra do samego końca i dążenie do strzelenie następnych bramek Widać że chłopaki razem z naszym trenerem wyciągnęli wnioski z poprzednich lat 👏👏👏👏 Zespół 👏👏👏Trener
16.02.2024 o 23:01 przez Wojasekkk
Wojasekkk
coraz więcej komentarzy, ciekawe na ilu się to skończy, na pewno nie na wyśmienitej grze INTERuuu :) )
Szybki cios = 3 gole i po sprawie, co prawda z ostatnią drużyną w tabeli lecz zaczynają się wszyscy zgrywać, jest pięknie !! !
16.02.2024 o 22:58 przez Paolo87
+3
Paolo87
Co prawda Buchanan dostał niewiele minut i zagrał na lewym wahadle zamiast na prawym ale po tych kilku akcjach było widać że możemy mieć z tego chłopaka pożytek. Czekam aż dostanie szansę na nominalnej pozycji👍
16.02.2024 o 22:55 przez cuba
+8
cuba
Buchanan widać że ma potencjał i można na niego stawiać powoli,bardzo ładnie wszedł w mecz
16.02.2024 o 22:55 przez Paolo87
+3
Paolo87
Brawo Inter👏 Salernitana może być wdzięczna że Inter nie chciał jej zmasakrować👍 Przepaść, nokaut. Taki Inter chcemy oglądać i tak bezrobotnego Sommera😁 Teraz regeneracja i Atletico. Możemy być dumni z takiego Interu💪👍👏
armin22
Piękny mecz, pierwsza połowa wyglądała jakby Inzaghi grał na konsoli :D ale mnie jeszcze bardziej cieszy powrót Dumfriesa i gra prawym wahadłem, FORZA
16.02.2024 o 22:52 przez cuba