Relacje

Niewiarygodna druga połowa, Nerazzurri odrobili trzybramkową stratę | Benfica 3-3 Inter (93)

Autor:
Źródło: en.inter.it
6 miesięcy temu
5445
93

Pomimo trzybramkowej straty Inter zremisował na Estadio da Luz z Benfiką Lizbona 3-3. Gole dla Nerazzurrich w drugiej części gry zdobyli Marko Arnautović, Davide Frattesi oraz Alexis Sanchez.

W pierwszych minutach meczu Inter próbował uporządkować grę i przejąć inicjatywę, lecz pod naporem wysokiego pressingu gospodarzy nie zawsze się to udawało. Zawodnicy Benfiki już w 5. minucie wykorzystali błąd w ustawieniu defensywy Nerazzurrich i po zgraniu piłki przez Tengstedta gola zdobył Joao Mario. Inter próbował odpowiedzieć kilka minut później, lecz strzał z dystansu Asllaniego nie sprawił większych problemów Trubinowi. Już w 13. minucie Joao Mario cieszył się z dubletu, a festiwal błędów zaprezentowali w tej akcji Asllani i Bisseck. W 34. minucie było już praktycznie po meczu, a katem mediolańskiej drużyny okazał się ponownie jej były zawodnik Joao Mario, który tym razem z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Tuż przed przerwą goście mogli złapać kontakt, ale po odbitej piłce w polu karnym zbyt mocny strzał oddał Carlos Augusto i futbolówka przeleciała od bramki w dalekiej odległości.

Inter na drugą połowę wyszedł z zupełnie innym nastawieniem i szybko wziął się za odrabianie strat. Już kilka minut po przerwie Nerazzurri złapali kontakt za sprawą gola Arnautovicia, który po odbiciu piłki przez Trubina z bliskiej odległości wpakował ją do bramki. Kilkanaście minut później było już 3-2, a bardzo dobre dośrodkowanie z lewej strony Acerbiego ładnym strzałem wykończył Frattesi. Z biegiem czasu na boisku zaczęło się pojawiać więcej zawodników wyjściowego składu Interu, a wprowadzony na plac gry Marcus Thuram w 70 minucie wywalczył rzut karny, który kilkadziesiąt sekund później pewnym strzałem wykorzystał Alexis Sanchez. Nerazzurri napierali i po czerwonej kartki dla zawodnika gospodarzy grali w przewadze jednego zawodnika. W doliczonym czasie gry bliski przechylenia szali zwycięstwa na stronę mediolańskiego klubu był Barella, ale jego mocny strzał tylko odbił się od słupka.

BENFICA (4-2-3-1): 1 Trubin; 8 Aursnes, 4 A. Silva, 30 Otamendi, 5 Morato; 61 Florentino, 87 Joao Neves; 11 Di Maria, 27 Rafa Silva, 20 Joao Mario; 19 Tengstedt.

Rezerwowi: 24 Soares, 45 Kokubo, 9 Cabral, 10 Kokcu, 13 Jurasek, 22 Chiquinho, 33 Musa, 38 Victor, 44 Tomas Araujo, 47 Antunes Gouveia.

Trener: Roger Schmidt.

INTER (3-5-2): 77 Audero; 31 Bisseck, 6 De Vrij, 15 Acerbi; 36 Darmian, 16 Frattesi, 21 Asllani, 14 Klaassen, 30 Carlos Augusto; 70 Sanchez, 8 Arnautovic.

Rezerwowi: 1 Sommer, 12 Di Gennaro, 7 Cuadrado, 9 Thuram, 10 Lautaro, 20 Calhanoglu, 22 Mkhitaryan, 23 Barella, 32 Dimarco, 44 Stabile, 47 Kamate, 50 Stankovic.

Trener: Simone Inzaghi.

Sędzia główny: Andris Treimanis (LVA).

Asystenci: Gudermanis, Spasennikovs (LVA).

Sędzia techniczny: Golubevs (LVA).

VAR: Bebek (CRO).

Asystent VAR: Dankert (GER).

Najwyższa wygrana Interu w tym sezonie! debiutancki gol buchanana | Frosinone 0-5 Inter (41)

10.05
22:40

120 minut walki i porażka po karnych, Nerazzurri żegnają się z Ligą Mistrzów | Atletico 2:1 (karne 3:2) Inter (197)

13.03
19:57

Komentarze (93)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
30.11.2023 o 13:07 przez SlimShady
SlimShady
Pierwsza połowa wołała o pomstę do nieba. Rezerwy nasze nie dorównywały poziomowi ligi mistrzów. Słabo Arna i Asslami a Bisseck dobrze się zapowiada ale ma problemy z kryciem i koncetracja. Klassen jest chyba w tym momencie naszym najgorszym piłkarzem. Na szczęście pojawił nowy zapał po przerwie i udało się zremisować ale to też zasługa fatalnej po przerwie Benfiki. Zmiany po przerwie na plus, każdy dawał dodatkowy impuls. Przydałby się jakiś dodatkowy pomocnik, taki wojownik a ja bym postawił na Sensiego w roli zmienika za Hakana bo ten Asslami nie daje rady.
30.11.2023 o 12:45 przez Xucatlan
Xucatlan
Nikt o tym nie wspomina, a ja pochwalę indywidualnie Audero. Przy golach bez szans, ale poza tym bardzo, bardzo pewna podstawa. Pewne wyłapywanie piłek, spokój z futbolówką przy nodze, włączając w to bardzo pewne wyjście poza pole karne i wyścig o piłkę z napastnikiem Benfiki.
W ogóle nie było widać, że to jego pierwszy mecz w sezonie i mam nadzieję, że Inzaghi da mu pograć w Coppa Italia.
30.11.2023 o 09:54 przez Pjerun
+4
Pjerun
Shoutbox wczoraj dał radę.
Zadziwiające jak wielu ludzi nie myśli w perspektywie dłuższej niż minuta do przodu.
To są pewnie ci ludzie, którzy biorą wszystko na raty, kredyciki, chwilówki i mówią jakoś to będzie.

Inzaghi podjął jedyna słuszną decyzję. Dał odpocząć kluczowym zawodnikom przed ciężkim meczem z Napoli. Mimo to ugralismy remis, a i tak wszystko rozstrzygnie się z Sociedaden.
Ważne, że młodzi pozbierali cenne minuty, gwiazdy odpoczęły i obyło się bez kontuzji.
30.11.2023 o 10:10 przez Pjerun
+1
Pjerun
Zresztą mecz pokazał, że to nie skład był problemem.
Problem to było podejście i zbyt dużo błędów indywidualnych w pierwszej połowie.
30.11.2023 o 12:22 przez brovar
brovar
Dobrze prawisz
30.11.2023 o 07:07 przez Szociq
-1
Szociq
Pierwsza połowa dramatyczna, w drugiej zrobiliśmy miazgę z Portugalczyków, mogliśmy nawet spokojnie wygrać.

Pozdrawiam tych wszystkich "kibiców", którzy w przerwie pisali, że to nieistotny mecz sparingowy, który nie ma żadnego znaczenia dla naszego klubu. Bardzo jestem ciekaw w takim razie jakie mecze są dla Was istotne skoro spotkanie LM mogące decydować o miejscu w grupie i korzystnym rozstawieniu w dalszej części rozgrywek jest dla Was nieważne. Dobrze, że trener i piłkarze tak do tego nie podeszli...
30.11.2023 o 06:14 przez pasencjusz88
+1
pasencjusz88
Obejrzałem pierwszą połowę i przyznam szczerze że miałem nerw i wyłączyłem. Obudziłem się rano i zobaczyłem wynik zrobiło mi się głupio.. Czapki z głów zwracam honor chłopakom fajnie że odrobili i utarli nosa Benfice. Teraz obowiązkowo 3 pkt z Napoli.
30.11.2023 o 00:05 przez smerf1600
smerf1600
Pierwsza połowa dramat, w drugiej dobra reakcja i powinnismy to wygrać, bardzo szkoda tej poprzeczki bo to by nam bardzo ułatwiło zadanie w ostatniej kolejce. No nic, zapowiadało sie dramatycznie a wyszedł z tego atrakcyjny dla oka meczyk
29.11.2023 o 23:57 przez Wojasekkk
+2
Wojasekkk
Czuć było dzisiaj w drugiej połowie dumę z tego, że jest się kibicem od przeszło 20 paru lat !! !
FORZA INTER !
29.11.2023 o 23:30 przez cs88
cs88
Wyszliśmy na ten mecz odpowiednim składem, z bardzo nieodpowiednim nastawieniem.

Nie dało się tego oglądać w pierwszej połowie - my baliśmy się/nie chcieliśmy w ogóle grać w piłkę, a do tego popełnialiśmy dużo prostych błędów, które Benfica wykorzystywała.

Ostateczny wynik, pomimo dobrego powrotu, pozostaje duży niedosyt (szczególnie że Sociedad stracił punkty). Tą Benfice powinniśmy pokonać i tym rezerwowym składem patrząc na to jaki poziom faktycznie prezentują.
29.11.2023 o 23:24 przez mroowa111
+2
mroowa111
Wielki powrót Wielkiego Zespołu Wielkiego Trenera Grande Inter per Sempre Jestem Dumny!
29.11.2023 o 23:23 przez maestro177
maestro177
Pazza Inter!
Czekam na przeciek z szatni, to musiała być żywiołowa przemowa.
Czy dobrze usłyszałem, że komentator pomylił braci Inzaghi?
29.11.2023 o 23:52 przez XyzIM
+2
XyzIM
Tak 🙃 Nie wiem jakie trzeba mieć kompetencje, żeby zostać komentatorem polsatu, ale słuchając ich dzisiejszego komentarza mogę wywnioskować, że są bardzo niskie 😶
30.11.2023 o 08:33 przez Cinek
Cinek
Aż chciałem poznać nazwisko tego asa - Marek Gołębiewski, były piłkarz i trener, obecnie ekspert.
Ten drugi Szymon Rojek to chyba głównie ekspert od portugalskiej piłki.
29.11.2023 o 23:21 przez Speaker
+2
Speaker
Gdyby to się skończyło 3-4 , to ten mecz przeszedłby absolutnie do historii klubu! Natomiast remis 3-3 grupowy traktuje, biorąc pod uwagę zeszły sezon, jako dobry prognostyk, że w tej lidze mistrzów też szykuje się fajny wynik. ;)
Na pewno ta druga połowa mocno podbuduje naszych rezerwowych. No Bisseck jeśli chce załapać się do pierwszego składu, to musi jeszcze ostro pracować, właśnie tak jak w drugiej połowie walczył. Brawo chłopcy , pokazaliście charakter !!
29.11.2023 o 23:17 przez Adi03
+1
Adi03
Inter jest w końcu zespołem który potrafi grać kapitalnie. Pierwsza połowa dziwna, bez szans. W drugiej wychodzą i pokazują charakter i grę na poziomie. Szczerze mogli by wygrać, ale ok mecz gut.. Forza Inter
29.11.2023 o 23:16 przez Mezzela
+4
Mezzela
Pazza Inter! Szkoda braku wygranej ale patrząc, że wielu odpoczęło plus Real S też zremisował mecz, to nic nie straciliśmy. Także ostatni mecz wygrywamy i wychodzimy z pierwszego.
29.11.2023 o 23:14 przez ciechan
+4
ciechan
Nie można powiedzieć, że Benfika w pierwszej połowie nas zdominowała. Po prostu wykorzystała naszą nieporadność, błędy i przede wszystkim brak zgrania, szczególnie formacji pomocy, która w pierwszej połowie to chaos w wyprowadzeniu i dezorganizacja w defensywie. Asllani zagrywał tylko do tyłu, jakby się bał podjąć ryzyko. Druga połowa zdecydowanie lepsza, szczególnie Fratessi i właśnie Albańczyk.
Bisseck ma problemy z piłkami górnymi, za to 1v1 zdecydowanie widać jakość. W wyprowadzeniu również nieźle. Napad w pierwszej połowie nie istniał, ale to konsekwencja braku pomocy, w drugiej każdy z napadziorów dał coś od siebie. Najgorszy Klaassen, najlepszego ciężko wskazać. Każdy z młodych, w których pokładamy nadzieję, utwierdził nas, że warto na niego stawiać w tej drużynie. Brawo za come back, teraz misja Neapol
29.11.2023 o 23:21 przez Paolo87
+2
Paolo87
Zgadza się, poz tym w pierwszej połowie graliśmy jak w spowolnieniu, to było spacerowanie po boisku a w dodatku zero agresji, doskoku. W drugiej zadziałała za pewne suszarka Inzaghiego😁 całkowicie inne nastawienie. Sztuką jest podniesienie się z 0-3 na 3-3, to cec :cenzor: e klasowe zespoły, którym bez wątpienia jesteśmy👍
29.11.2023 o 23:12 przez kadrian89
+1
kadrian89
Podziw za drugą połowę i chęć wygrania znając wynik sociedad, ale tym bardziej boli oddanie za darmo 3 bramek w pierwszej połowie.

Benfica co by nie mówić bardzo przeciętna znów i znów agresor im się załączył.

Szacunek dla Bissecka za ogarnięcie się, Asllani gra za wolno niestety, Frattesi żelazne płuca, mop wkurzający aczkolwiek 1 na 1 umie.

Niedosyt ale przynajmniej widowisko przednie z Hiszpanami będzie.
29.11.2023 o 23:12 przez faninter
faninter
Brawo za 2 połowę. Dla mnie MVP to Bisseck. A patrząc na Augusto to na ten moment to jest Dalbert 2.0.
29.11.2023 o 23:19 przez ciechan
ciechan
Bez przesady. Jest bardzo solidny w defensywie, ma żelazne płuca i dobrą szybkość. 1v1 też potrafi wygrać. Brakuje mu jakości pod bramką przeciwnika, ale to naturalne, bo wywodzi się z obrony. Wrzutki też mógłby poprawić. Myślę, że z jego przyjściem za Gosensa status quo został zachowany, ale potencjał większy jest po stronie Brazylijczyka
29.11.2023 o 23:11 przez Rafał 1976
+1
Rafał 1976
Bardzo fajny mecz dla naszych rezerwowych przynajmniej sobie pograli i co ważne zdobyli bramki
29.11.2023 o 23:09 przez Paolo87
+3
Paolo87
Jestem od początku sezonu pod ogromnym wrażeniem Thurama, ogromnie pracuje dla drużyny, taki zawodnik to skarb💪
29.11.2023 o 23:07 przez Paolo87
+2
Paolo87
Mam nadzieję że Napoli wypruło się w Madrycie bo patrząc po składzie to poza Osimhenem wyszli na galowo a my trochę się pooszczędzaliśmy😁
29.11.2023 o 23:07 przez jacodj
+2
jacodj
Ależ Meczycho! Dwie różne połowy.
Tym niedowiarkom i płaczącym dzieciom tu na czacie mówimy dobranoc.
armin22
Nie wiem które uczucie silniejsze, nienawiść do pierwszej połowy czy miłość do drugiej.
Fajnie że daliśmy radę wyrównać, jak bardzo szkoda strzału Barelli, a co do dzisiejszej lekcji to przede wszystkim powinniśmy wziąć przykład z Benfiki i ich wyprowadzania piłki z linii obrony,
29.11.2023 o 23:01 przez Paolo87
+3
Paolo87
Chciałem zobaczyć NASZ INTER i w drugiej połowie to był właśnie ON👍❤️🔥💪😁 Forza Inter !!
29.11.2023 o 22:59 przez Paolo87
+3
Paolo87
Jestem dumny👏💪👍😁 Tak się zachowuje klasowy zespół. Ogromne wyczucie, nos Inzaghiego, mało tego że uratowaliśmy honor-pokazalismy klasę światową. Mogło się wydawać że Inzaghi oszalał nie robiąc zmian w przerwie a tymczasem to on miał rację, brawo👏 W pierwszej połowie spacerowaliśmy a w drugiej był już 🔥. Jak tu nie kochać tego klubu?❤️😁
29.11.2023 o 22:36 przez Matiinterlegia
Matiinterlegia
Kurde,jakim wynikiem się nie skończy,ale mecz się super ogląda. Forza Pazza Inter 🥹😝

kibix 14.05.2024 22:42

Tylko nie araby, juz maja dwie czolowe ligi zdominowane, niedługo bede sie same arabskie kluby z europejskimi nazwami. Nie idźmy ta drogą

Claudio 14.05.2024 19:42

La Verità - Operacja między Zhangiem a Pimco jest określana w żargonie jako „bridge to disposal” (w praktyce pożyczka pomostowa), czyli pożyczka mająca na celu sprzedaż Interu: << Pożyczam ci pieniądze, mając pewność, ponieważ przekonałeś mnie, że zostaną mi zwrócone poprzez sprzedaż aktywów >>. Nie jest to wielkie wotum zaufania dla Stevena Zhanga, do tego stopnia, że według najnowszych plotek jest już kupiec, który jest zainteresowany akcjami Interu, który ma być znaleziony w rodzinie arabskiej, za kwotę bliską 1,3 miliarda.

AveCaesar 14.05.2024 16:16

W takim układzie obrońca pewnie nie byłby od nas to może Malik Ciał

AveCaesar 14.05.2024 15:55

🇮🇹 Gianluigi Donnarumma- 11 czystych kont w sezonie 🇵🇱 Marcin Bułka- 17 czystych kont w sezonie BRAMKARZ SEZONU W LIGUE 1: GIANLUIGI DONNARUMMA

AveCaesar 14.05.2024 15:45

lipa jak ktokolwiek inny oprócz Lautaro zostanie najlepszym napastnikiem. Dejta spokój

AveCaesar 14.05.2024 15:44

bramkarz Sommer ? kto najlepszym obrońcą ? Bremer ? Boungiorno ? Acerbi ?

VVujek 14.05.2024 13:38

Chciałbym zaznaczyć, że Lautaro nie strzela karnych i ,że jego mecz bez bramki nie = słaby mecz

DonDawido 14.05.2024 13:26

A z piątej to przynajmniej za darmo i niska pensja, więc małe ryzyko.

Imrahil 14.05.2024 13:23

a z czwartej strony typ nie wygląda na pajaca jak Ricz

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym graczem w meczu z Frosinone?

Polls answer

Publicystyka

InzaghiBall - analiza taktyczna Interu po meczu z Atletico Madryt (5)

22.02
13:11

System na system. Analiza taktyczna Atletico Madryt przed meczem z Interem Mediolan (7)